Jaką kamerę IP kupić?

W dobie XXI wieku, kiedy to niebezpieczeństwo czyha na nas na każdym kroku również i w domu nie dziwi popularność systemów bezpieczeństwa z systemem alarmowym czy wizyjnym włącznie. Patrząc na ten ostatni, uwagę warto zwrócić na jego podstawowy element, a mianowicie kamerę IP. Jaka w związku z tym kamera internetowa będzie w tym przypadku najlepsza?

Zacząć należałoby od tego, że wybór kamer IP jest dziś na tyle szeroki, że każdy powinien znaleźć produkt, który spełni jego oczekiwania. Wiele zależy tu natomiast od tego, gdzie taka kamera będzie wykorzystywana, rozróżniając tutaj pomieszczenia zamknięte i tereny otwarte. Jaka kamera IP będzie zatem w przypadku tych dwóch rozwiązań najlepsza?

Szereg dodatkowych funkcji

Odpowiadając sobie na pytanie, jaka kamera IP będzie najlepsza do wnętrz zadać trzeba sobie szereg pytań dodatkowych. Między innymi to, czy rejestrować obraz ma ona także w nocy, co będzie wiązało się z nabyciem kamery wyposażonej w podczerwień. Poza tym szczególnie w przypadku sklepów istotne jest, czy przy jej pomocy obserwować będziemy tylko przedmioty, czy może również i ludzi.

W przypadku kamer zewnętrznych pytań jest nieco mniej, choć klasyczne kamery przystosowane do obserwacji wnętrz się tu nie sprawdzą. Na pewno musi to być produkt oferujący obserwację nocą, a więc bogatszy o podczerwień. Poza tym nie sposób przejść obojętnie wobec ich odporności. Niestraszne muszą być im nie tylko zmienne warunki atmosferyczne, ale również i uszkodzenia mechaniczne.

Źródło: http://www.ip.pl