Jak wybrać rejestrator do kamery IP?

Przy kompletowaniu systemu monitoringu niemal każdy sporą wagę przykłada do kamer, co wydaje się być zrozumiałe. Nie zapominajmy mimo wszystko o innych jego elementach, a więc między innymi rejestratorach. Czym w związku z tym jest takie urządzenie i jaki rejestrator do kamery IP wybrać, aby cały system był funkcjonalny?

Czym jest rejestrator?

W pierwszej kolejności odnieśmy się do tego, czym jest taki rejestrator. Otóż najprościej rzecz ujmując jest to sprzęt, który umożliwia rejestrację strumieni video. Te przechwytywane są z kamer IP, które działają w sieci LAN lub też kamer zdalnych bez konieczności uruchamiania komputera PC.

Jaki rejestrator?

Rejestratorów w polskich sklepach z elementami monitoringu akurat nie brakuje. Tak więc jaki rejestrator do kamery IP będzie najlepszy? Najpopularniejsze są tu bez wątpienia rejestratory NVR, z angielskiego Network Video Recorder. Są to urządzenia, które mogą obsłużyć od kilku do nawet kilkudziesięciu kamer IP, a więc sprawdzą się przy niewielkim monitoringu, jak ma to na przykład miejsce w domu, jak i tych znacznie większych, z jakimi do czynienia mamy w firmach. To samo tyczy się również dysków twardych. Podłączyć do nich możecie zarówno jeden, jak i kilkanaście dysków twardych w zależności od potrzeb.

Dodajmy tu, że przy wyborze rejestratora NVR uwagę zwrócić trzeba na listę kamer kompatybilnych z tym modelem. Zwłaszcza jeżeli są to rejestratory nieco starsze lub wręcz przeciwnie nowoczesne kamery.

Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z rejestratorami ip http://www.kamery.pl/produkty/rejestratory-ip/index.html